سورجی (بۆهه‌مووان)
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة
» معلومات عن دراسة تخصص طب الأشعة | INFORMATION ABOUT MEDICAL RADIOLOGY STUDY ABROAD
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:59 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» معلومات عن دراسة تخصص طب الأشعة | INFORMATION ABOUT MEDICAL RADIOLOGY STUDY ABROAD
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:56 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» بحث حول إدارة الموارد البشرية
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:45 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع ترميم الآثار
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:17 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع هندسة البرمجيّات
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:13 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع الأسواق والمنشأت المالية "FMI
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:03 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» تعريف نظم المعلومات
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:01 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع عن علوم السياسية
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 11:59 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع عن الجمارك جمرك المالية
باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!  Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 11:57 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

دخول

لقد نسيت كلمة السر

أبريل 2024
الإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبتالأحد
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!

اخبار باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!

مُساهمة من طرف سورجي بؤ هه مووان الإثنين مارس 28, 2011 3:35 am

باباشنۆده‌ وریایی دا قه‌شه‌كان كه‌ وریابن ژنه‌كانی نه‌بنه‌ مسوڵمان!!!

بابا شنۆده‌ ته‌واوی كاهینه‌كانی كه‌نیسه‌ی ئاگادار كرده‌وه‌ كه‌ وریای ژنه‌كانیان بن كه‌ نه‌كه‌ونه‌ نێو ته‌ڵه‌ی مسوڵمان بوونه‌وه‌!! ئه‌م قسانه‌شی له‌كاتێكدابوو كه‌ تا ئێستا چه‌ندین ئافره‌ت له‌ خێزانی قه‌شه‌كان وازیان له‌ دینی خۆیان هێناوه‌و بوونه‌ته‌ مسوڵمان.. به‌تایبه‌ت دوای ته‌قینه‌وه‌ی قه‌یرانی خێزانی (دیر مه‌واس) ی كاهین كه‌ له‌دوای مسوڵمان بوونی تا ئێستا كه‌نیسه‌ی میسڕ لای خۆی گلی داوه‌ته‌وه‌ زیندانی كردووه‌!
شنۆده‌ له‌ ماوه‌ی وتاری هه‌فتانه‌ییدا زۆر به‌ تووندی قه‌شه‌و كاهینه‌كانی كه‌نیسه‌ی ئاگاداركرده‌وه‌ كه‌ زۆر وریای ژنه‌كانیان ببن و له‌ماڵ زۆر جوان ڕێزیان لێ بگرن ده‌نا ده‌كه‌ونه‌ ته‌ڵه‌ی مسوڵمان بوونه‌وه‌!!
جێی وه‌بیر هێنانه‌وه‌ تا ئێستا چه‌ندین ڕووداوی مسوڵمانبوونی قه‌شه‌كان، به‌ تایبه‌ت ژن و خێزانی به‌رپرسه‌كانی كه‌نیسه‌ تا ئێستا بوونه‌ته‌ مسوڵمان.. یه‌كێ له‌وانه‌ كه‌ ماوه‌یه‌ك به‌ر له‌ئێستا هه‌راو ده‌نگۆیه‌كی زۆری نایه‌وه‌ ده‌ستگیركردنی (كامیلیا شحاده‌) بوو، كه‌ ئێستاش له‌گه‌ڵ دابێت دوای مسوڵمان بوونی و ده‌ستگیركردنی له‌ لایه‌ن ده‌سه‌ڵاتدارنی كه‌نیسه‌ له‌ میسڕ بێسه‌رو شوێنه‌و كه‌س نازانێ له‌كێدا به‌نده‌.. هه‌رچه‌ند كه‌نیسه‌ ئه‌ڵێت كه‌ ئه‌و ساغ و سه‌لامه‌ته‌.. وه‌لێ تا ئێستا شوێن و مه‌كانی دیار نییه‌.. بۆیه‌ هه‌ندێ له‌ چاودێران پێیان وایه‌ كه‌ ئه‌ویان كوشتبێت.. بۆیه‌ له‌م ماوانه‌ خۆپیشاندانێكی به‌رفراوان له‌ پێناو دیاركردنی چاره‌نووسی شه‌حاده‌ به‌ڕێوه‌ چوو به‌ڵام تا ئێستا وه‌ڵامی ڕوون له‌ باره‌ی نه‌دراوه‌ته‌وه‌!!

ده‌نگی ئیسلام
سورجي بؤ هه مووان
سورجي بؤ هه مووان
سه رؤكى سايت
سه رؤكى سايت

عدد المساهمات/زماره ى به شداريه كان : 3288

https://surchy.yoo7.com

- مواضيع مماثلة