سورجی (بۆهه‌مووان)
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة
» معلومات عن دراسة تخصص طب الأشعة | INFORMATION ABOUT MEDICAL RADIOLOGY STUDY ABROAD
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:59 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» معلومات عن دراسة تخصص طب الأشعة | INFORMATION ABOUT MEDICAL RADIOLOGY STUDY ABROAD
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:56 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» بحث حول إدارة الموارد البشرية
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالثلاثاء أبريل 10, 2018 10:45 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع ترميم الآثار
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:17 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع هندسة البرمجيّات
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:13 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع الأسواق والمنشأت المالية "FMI
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:03 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» تعريف نظم المعلومات
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 12:01 pm من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع عن علوم السياسية
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 11:59 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

» موضوع عن الجمارك جمرك المالية
سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ Emptyالإثنين أبريل 09, 2018 11:57 am من طرف سورجي بؤ هه مووان

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

دخول

لقد نسيت كلمة السر

مارس 2024
الإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبتالأحد
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

اليومية اليومية

سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌

اخبار سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌

مُساهمة من طرف سورجي بؤ هه مووان الإثنين مارس 20, 2017 3:57 pm

سوده‌كانی زه‌یتی پڕته‌قاڵ بزانه‌ 162522017_Dollarphot

زه‌یتی پرته‌قاڵ بۆنێكی خۆشی هه‌یه‌، جگه‌ له‌وه‌ش سودێكی زۆری هه‌یه‌ بۆ ته‌ندروستی مرۆڤ.
زه‌یتی پرته‌قاڵ  به‌كارده‌هێنرێت بۆ جوانكاری و چاره‌سه‌ری زیپكه‌ ونه‌هێدتنی بۆنی ناخۆشی ناو ده‌م له‌و سوده‌ گرنگانه‌ش ئه‌مانه‌ن:

‎*بێتاقه‌تی له‌ ناوده‌بات: له‌به‌رئه‌وه‌ی بۆنێكی خۆشی هه‌یه‌ و هه‌ستی خۆشی دروست ده‌كات.

‎*ئارامكه‌ره‌وه‌یه‌:یارمه‌تی ئه‌و كه‌سانه‌ ده‌دات كه‌ هیلاك و توڕه‌ن هێمنیان ئه‌كاته‌وه‌ ، چه‌ند قه‌تره‌یه‌ك زه‌یتی پڕته‌قاڵ ده‌كه‌یته‌ ئاوی خۆشتنه‌وه‌و خۆتی پێ بشۆ هه‌ست به‌ ئارامی ده‌كه‌یت.

‎*دژه‌ هه‌وكردنه‌: به‌لۆكه‌ ده‌درێت له‌و شه‌ێنه‌ی كه‌ توشی هه‌وكردن بووه‌ 
‎*بۆنی ناخۆش له‌ ناوده‌بات. 
‎*زیپكه‌ له‌ ناو ده‌بات :دوو بۆ سێ‌ قه‌تره‌ زه‌یت بكه‌ره‌ كوپێك ئاوه‌وه‌و ده‌موچاوتی ۆێ بشۆ به‌ر له‌ نوستن ئه‌م كاره‌ بكه.
‌ 
‎*په‌ڵه‌ی ده‌م و چاو له‌ ناوده‌بات:زه‌یتی ۆرته‌قاڵ و شیری وشك تێكه‌ڵاو بكه‌ و به‌ لۆكه‌ بیه‌ له‌ ده‌موچاوت.

‎*پێست سپی ده‌كاته‌وه‌: به‌ لۆكه‌ بیه‌ له‌ پێستت و مه‌ساجی پێ بكه‌.

‎*پێست پاكده‌كاته‌وه‌و به‌كتریای سه‌ر پێست له‌ ناوده‌بات چونكه‌ كۆلاجینی تێدایه‌ .

‎*قژ درێژ ده‌كاته‌وه‌ : زه‌یته‌كه‌ به‌ له‌ قژت و مه‌ساجی پێ بكه‌ با ١كاتژمێر پێوه‌ی بێت.

‎*وه‌ك موكه‌یه‌ف به‌كاردێت بۆ قژ : زه‌یتی پرته‌قاڵ و زه‌یتی زه‌یتون و كه‌وچێكی گه‌وره‌ هه‌نگوین تێكه‌ڵاو بكه‌و بیه‌ له‌ قژت بۆ ماوه‌ی ١٠ خوله‌ك و پاشان بیشۆ.
سورجي بؤ هه مووان
سورجي بؤ هه مووان
سه رؤكى سايت
سه رؤكى سايت

عدد المساهمات/زماره ى به شداريه كان : 3288

https://surchy.yoo7.com

- مواضيع مماثلة